A dunaújvárosi Dragon Steel Sportegyesület versenyzői június elején a 15. Magyar Sárkányhajó Bajnokságon vettek részt Fadd-Domboriban, az elmúlt évek hagyományaihoz híven.

Sárkányhajósaink Premier Női, Open és Vegyes csapattokkal, 42 fővel neveztek a bajnokságra. Az első napon a 2000 méteres versenyszámban Premier Vegyes kategóriában csupán a 7. helyezést sikerült elérniük, de a második napon már minden egység kiválóan szereplelt. A Premier Vegyes csapat 200 méteren ezüstérmet szerzett, míg a Premier Open legénység a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A Premier Női egység csupán négy tizedmásodperccel lemaradva a bajnoki címről, szintén „ezüstös” lett. A bajnokság zárónapján 500 méteren a Premier Vegyes egység a 6. helyre szorult, a Premier Open hajó 5. helyezett lett. A Premier Női csapatnak ezen a távon sikerült megszereznie a második ezüstérmét. Az edzések a szép sikerek után is újult erővel folytatódnak, hiszen többek között a július végi, franciaországi Sárkányhajó Európa-bajnokságra is készülnek az egyesület sportolói.

Keresés

Dunaferr Magazin

Kapcsolat

• 2400 Dunaújváros, Vasmű tér 1-3
  • Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.